STB & Turkey Training

Değerli meslekataşlarım;

Turkey Training’in ve STB  turizm ve spor ile tüm insanların huzur ve barışını temin etme, tanıtım ve globalleşme yolunda iki önemli değerdir.

STB, Türkiye’de otel ve seyahat acentelerini bir araya getiren ilk platformdur. Sağlık, eğitim ve spor turizminin hak ettiği değeri kazanmasını istiyoruz. STB bünyesinde faaliyet gösteren acentelerin ve işletmelerin ekonomik ve sosyal menfaatlerini korumak ve daha verimli çalışmalarına katkıda bulunmak için mücadele ediyoruz.
 

Turkey Training’in amacı; her türlü spor aktivitesinde, bu aktiviteyi düzenleyen seyahat acentelerının, bu aktivitelere ev sahipliği yapan otellerimizin ve yine spor sektörünün diğer kollarını da içine alacak şekilde Fairplay çerçevesinde spor kamplarının ve turizminin genişletici, geliştirici, ilerletici ve vizyon önderliğin de bu spor kamplarına hizmetverenlerin ulusal ve uluslararası tanıtımını yapabilme ortamını sağlamaktır.

Ayrıca Türkiye’nin bir çok diğer şehrinde artık ulaşım avantajların oluşmuş olması ve diğer zenginlikleri ve sportif faaliyet alanların güzel doğal ortamlarla bir sinerji içinde olması bu şehirlerinde ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Dünya turizm pazarının yüzde 10’una sahip olan spor turizmi için spor altyapısı yapılmış tesisler de oldukça önem arz etmektedir.

Uygun iklim ve spor altyapısının dışında dünyanın en iyi konaklama tesislerine de sahip olan Türkiye, spor turizmindeki büyümesini de hızla sürdürmektedir. Tarihi ve doğal zenginliklerinin yanı sıra spor sahalarıyla da ön plana çıkan ülkemizde, yabancı turistlerin özellikle spor yapabilmesi için ülkemizi tercih etmesi öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Tarihi süreç içerisinde birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ülkemiz de bir taraftan sporunuzu yapıp, diğer yandan da iklim çeşitliliğinin keyfini sürebilirsiniz

Yolumuz açık olsun!

STB Yönetim Kurulu Başkanı
Recep Şamil Yaşacan